Prošlog septembra jedan čovek je tragično sleteo sa srušenog mosta prateći uputstva sa Google Maps, što je rezultiralo fatalnim padom sa visine od oko šest metara...
Kao odgovor na ovo, porodica nesrećnog čoveka podnela je tužbu protiv tehnološkog giganta, zajedno sa još dve kompanije i jednim privatnim licem zbog nemara. Međutim, ovaj slučaj zapravo može imati daleko veću pravnu validnost nego što se to inicijalno čini.
Osoba koja je bila uključena u ovaj tragični incident bio je Filip Pakson, koji je svoj put kroz nepoznato okruženje pokušao da pronađe uz pomoć Google Maps sistema navigacije. Fotografije sa lica mesta sugerišu da je oštećenje na mostu potpuno očigledno, ali kako se navodi u ovoj optužnici, Pakson je vozio tokom veoma lošeg vremena kišom natopljenog popodneva i putem koji je bio prilično mračan.
Policija na licu mesta primetila je da je most ne poseduje nikakve zaštitne ograde, znake upozorenja niti bilo koje druge stvari koje bi mogle da upozore vozače na opasnost koja se nalazi ispred njih. Vlasti takođe navode da ovaj most nije održavan od strane lokalnih državnih zvaničnika i da je kompanija koja ga je originalno napravila otišla u stečaj. Uprkos svemu tome, neko i dalje može tvrditi da je ovde krivica Paksonova, ali u svemu ovome postoji još jedna začkoljica.